Jak prodloužit dosah sondy Meater?

Dobrý den, je možné prodloužit dosah grilovací sondy Meater?
Zdeněk F.

Naše odpověď:

Dobrý den, prodloužení dosahu pro teplotní sondu do masa Meater je samozřejmě možné. Slouží k tomu funkce MeaterLink, která je součástí aplikace. 

sonda meater

K prodloužení dosahu sondy Meater budete potřebovat:

  • sondu Meater, Meater+ nebo Meater Block
  • dva chytré telefony 
  • Wifi, na kterou budou v jeden okamžik připojeny oba telefony i sonda 

Návod na prodloužení dosahu sondy Meater:

Rozšíření dosahu zařízení Meater, Meater+ nebo Meater Block je možné za pomoci funkce MeaterLink. Propojení zařízení viz. obr. č. 1 včetně předpokládaného dosahu. Ten je však ještě závislý na lokálních podmínkách - překážky, síla zdi. 

rozšíření dosahu sondy meater

Pro správné zprovoznění funkce MeaterLink je nutné, aby byla v místě používání dostupná místní domácí WIFI síť, ke které se připojí všechna zúčastněná zařízení. Snaha zprovoznit funkci MeaterLink za pomoci mobilních dat a hotspotu na jednom z chytrých telefonů byla marná. 

Co tedy musím splnit při zprovoznění funkce MeaterLink?

  1. vlastnit zařízení Meater, Meater+ nebo Meater Block
  2. mít k dispozici 2x mobilní zařízení s nahranou aplikací MEATER(R) inteligentní teploměr a zároveň musí být obě mobilní zařízení připojené k jedné  WIFI síti
  3. obě mobilní zařízení musí být postupně spárovány pomocí Bluetooth se zařízením Meater viz. obrázek č.2.  Protokol o spárování Meater s mobilním zařízením zůstane v aplikaci Meater zanesen.rozšíření dosahu sondy meater
  4. Připojím-li za pomoci Bluetooth jedno ze spárovaných mobilních zařízení k Meater, tak se druhé spárované mobilní zařízení automaticky připojí k prvnímu mobilnímu zařízení za pomoci funkce MeaterLink viz obrázek č.3  

rozšíření dosahu sondy meater

Popis schématu připojení na obrázku č.3: Termosonda Meater+  je připojena za pomoci Bluetooth k většímu mobilu- ten byl k Meater připojen jako první. Po otevření aplikace MEATER(R) inteligentní teploměr v menším mobilu došlo k připojení za pomoci funkce MeterLink  automaticky.

Změním-li jakýkoli údaj o vaření v jednom mobilním zařízení, tak se údaje automaticky přepisují i v druhém zařízení. Dosah je pak závislý na síle domácí Wifi.  

Upozorním, že párování  druhého mobilního zařízení přes MeatrLink občas chvilku trvá -proběhne však přes WIFI skutečně automaticky.  U druhého zařízení se osvědčilo mít Bluetooth VYPNUTÉ, jinak se zařízení trochu perou. Dále upozorňujeme, že nesmí být přerušen Bluetooth tok dat mezi Meater a prvním mobilním zařízením.  

1-rozsireni-dosahu-schema
2bezny-zpusob-pripojeni
3po-zprovozneni-meater-link

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit