Jak se používá litinová Plancha v plynových grilech Campingaz?

Dobrý den, u litinové desky Plancha jsem našel obrázek, který upozorňuje, že není možné použít Planchu a litinový tál zároveň. Znamená to tedy, že když mám v grilu litinový tál, tak desku nemůžu použít?
Václav P.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Grilovací deska Plancha Campingaz je deska ze smaltované litiny. Má stejné rozměry jako rošt Culinary Modular. Celkově se dá Plancha v grilech Campingaz použít třemi způsoby.   

  • Výměnou za rošt nebo tál vedle roštu Culinary Modular
  • Nahrazením za Culinary Modular rošt
  • Položením na grilovací plochu grilu

Výměnou za rošt nebo tál vedle roštu Culinary Modular

litinová plancha campingaz

V základní výbavě grilu je na jeho pravé straně rošt nebo tál. Obojí můžete bez problému vyměnit za grilovací desku Plancha. Platí to pro grily: 

Nahrazením za Culinary Modular rošt

jak se používá litinová plancha v plynových grilech campingaz

Platí pro grily:  

U těchto modelů grilů musí být Plancha vyměněna za Culinary Modular rošt. Zároveň je však nutné původní litinový tál nahradit roštem a rozptylovačem tepla, který lze u nás též zakoupit. V grilu budete mít tedy litinový rošt a rošt Culinary Modular bude nahrazený litinovou Planchou. V grilu v žádném případě nesmí zůstat litinový tál vedle litinové Planchy. To pro to, aby měl kudy proudit vzduch. Pokud by proudění vzduchu bylo omezeno jak tálem, tak Planchou, došlo by ke snížení výkonu grilu nebo dokonce zhasnutí hořáku. Ve druhém případě by se v grilu mohl hromadit plyn, který by následně mohl zapříčinit explozi. 

jak se používá litinová plancha v plynových grilech campingaz

Součástí roštu je zmíněný rozptylovač, který distribuuje teplo po celé ploše roštu, a navíc chrání hořáky grilu. Takto by by mělo vypadat správné rozložení příslušenství uvnitř grilu:

jak se používá litinová plancha v plynových grilech campingaz

Položením Planchy Campingaz na grilovací plochu grilu

jak se používá litinová plancha v plynových grilech campinga

Poslední možnost lze využít jak u grilů Campingaz 3 Series, tak i u grilů Campingaz 4 Series. Spadají sem i grily u kterých je možné provést náhradu za Culinary Modular rošt. U tohoto způsobu je důležité umístění Planchy. Pokud ji umisťujete na gril s tálem, musí Plancha ležet na tálu. U trojkových modelů bude z části ležet i na Culinary Modular roštu, to ale nevadí. Hlavní je, aby byl umožněn průchod horkého vzduchu.    

Proč je dobré si pořídit Planchu Campingaz

jak se používá litinová plancha v plynových grilech campinga

Díky Planche budete mít na grilu velkou grilovací plochu, kterou Vám jen tak něco nepropadne. Skvěle se hodí na grilovaní zeleniny či malých kousků masa. Dále vám Plancha umožní dělat palačinky, lívance, omelety, volská oka a jiné pochoutky, které si na roštu prostě nepřipravíte.

Masivní kus litiny, který skvěle absorbuje teplo

jak se používá litinová plancha v plynových grilech campinga

Samotná Plancha váží úctyhodných 7 kg. To proto, že je vyrobená z masivní smaltované litiny. Jakmile se takto masivní kus litinového nádobí nahřeje vydrží dlouho teplý a díky tomu nespotřebujete na grilování tolik plynu. Litinové nádobí je populární především díky tomu, že na něm skvěle dělají steaky. Vzhledem k tomu, že si litina drží svoji teplotu i po položení většího kusu masa na její povrch. Maso se na rozpáleném povrchu zatáhne a díky tomu neztratí šťávu. Smaltovaná litina má výhodu i v tom, že ji můžete dát na rozdíl od té klasické do myčky.

V případě, že budete mít další otázky ohledně plynových grilů Campingaz nebo by Vás zajímalo cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.  

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit