Jak udržovat litinový rošt na uhlí grilu Big Green Egg?

Dobrý den, je třeba nějakým způsobem udržovat rošt v ohništi grilu Big Green Egg?
Antonín P.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Ano, i o palivový rošt keramického grilu Big Green Egg, stejně tak jako o ty ostatní, je třeba pečovat. Pojďme se podívat, jak se postarat o to, aby byl rošt stále ve výborné kondici. 

palivový rošt grilu big green egg

Jak udržovat litinový rošt na uhlí Big Green Egg a co k tomu budu potřebovat

jak udržovat rošt grilu big green egg

K údržbě litinového, palivového roštu Vám úplně postačí ocelový kartáč. Nejprve je potřeba se k roštu dostat přes rošt grilovací pod, kterým se nachází ohniště jehož součástí je právě palivový rošt. Rošt na uhlí z ohniště vyjměte a očistěte kartáčem. A to je vše, nic víc, nic míň. Rošt je potřeba udržovat čistý, aby popel z uhlí měl kudy propadávat na dno grilu a zároveň, aby grilem mohl proudit vzduch. Pokud by grilem neproudil vzduch, uhlí by nemohlo hořet, což by znamenalo, že gril nelze rozpálit na požadovanou teplotu.

litinový palivový rošt grilu big green egg

Jak udržovat litinový rošt na grilování a ostatní litinové součástky Big Green Egg?

Keramický gril Big Green Egg, má ale i další litinové součástky, o které je potřeba pečovat. Některé se nacházejí v základní výbavě grilu a další je možné dokoupit. Jak se o tyto součástky starat se dočtete v našem článku: Jak udržovat litinové příslušenství Big Green Egg?   

regulátory teploty grilu big green egg

V případě, že budete mít další otázky ohledně keramických grilů Big Green Egg nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

1-jak-udrzovat-litinovy-rost-na-uhli-big-green-egg
2-jak-udrzovat-litinovy-rost-na-uhli-big-green-egg
3-jak-udrzovat-litinovy-rost-na-uhli-big-green-egg
4-jak-udrzovat-litinovy-rost-na-uhli-big-green-egg

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit