Jak velký teploměr do udírny vybrat?

Dobrý den, prodáváte i samostatné teploměry do udírny? Postavil jsem si doma dřevěnou udírnu s vnějšími rozměry 65x113x201. Jak velký teploměr bych si měl pořídit? 
Václav M.

Naše odpověď:

teploměr do udírny

Dobrý den, Vašku, děkujeme za dotaz. S výběrem vhodného teploměru do Vaší dřevěné udírny Vám samozřejmě rádi pomůžeme. V ideálním případě by měl teploměr sahat do střední délky udírny. Vzhledem k tomu, že Vaše udírna má podobné rozměry jako jedna z námi vyráběných dřevěných udíren - Master Smoker 40 XL, doporučujeme použít i stejný teploměr. Jedná se teploměr Orion, který má velký a výborně čitelný ciferník o průměru 7,5 cm a jehož jehla měří 33 cm. Což je naprosto ideální délka i pro Vaši udírnu. Pokud byste o něj měl zájem, obratem ho můžeme odeslat na Vámi uvedenou adresu.

teploměr do udírny

Kromě přesného údaje o teplotě uvnitř komory udírny, budete vědět, zda udíte, pečete nebo grilujete a to díky přehlednému rozdělení teplot do tří skupin podle barvy na teploměru. Na teploměru si navíc můžete šipkou nastavit teplotu, které potřebujete při uzení dosáhnout. 

teploměr do udírny

Věděli jste že…

…u uzení je stejně jako u grilování dobré měřit vnitřní teplotu masa? Pomůže Vám s tím teploměr do udírny. Jakmile bude mít maso správnou teplotu, můžete si být jisti, že je dostatečně tepelně opracované. Zásady při měření vnitřní teploty masa:       

  • teploměr mějte zapíchnutý vždy v jádře masa       
  • vyhněte se kostem, které mohou zkreslit měření        
  • před uzením si zjistěte cílovou teplotu (závisí z jakého zvířete maso máte)

V případě, že budete mít další otázky ohledně udíren, příslušenství k nim nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně uzení masa, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

1-teplomer-v-drevene-udirne
2-teplomer-do-udirny-v-ruce
3-teplomer-do-udirny
4-teplomer-zapichnuty-do-masa

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit