Vnitřní teplota masa při pečení v Big Green Egg?

Dobrý den, jakou vnitřní teplotu by mělo mít maso při pečení ve vajíčku Big Green Egg? Chtěl bych udělat v grilu větší kus vepřového na trhané maso a nějakou tu drůbež, aby kamarádi, co mají radši libové maso, měli možnost výběru.
Ivan K.

Naše odpověď:

pečení v grilu big green egg

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Cílová vnitřní teplota masa se liší podle typu masa, které se chystáte v keramickém grilu připravovat.  Hlavní důvodem dosažení správné teploty uvnitř masa je zničení škodlivých bakterií jako MRSA a salmonely. Zároveň ale nechceme, aby maso bylo vysušené, takže by nebylo dobře ho nechávat v grilu Big Green Egg při vysokých teplotách zbytečně dlouho.

Vnitřní teplota vepřového masa při pečení v grilu Big Green Egg

Minimální vnitřní teplota vepřového masa pro zneškodnění potenciálně škodlivých bakterií je 60 °C. Pro co nejlepší výsledek udržte tuto vnitřní teplotu v rozmezí 60-70 °C, cílovou teplotu pak volte podle chuti. Jiné je to u trhaného vepřového masa, kdy je potřeba, aby maso vcelku dosáhlo teploty 85 °C 

pečené maso v grilu big green egg

Vnitřní teplota kuřecího masa při pečení v grilu Big Green Egg

Aby bylo kuřecí maso zbaveno všech škodlivých bakterií, měli byste dosáhnout 72°C v jádře masa. Za jádro masa se u kuřete považuje oblast poblíž stehenního kloubu a prso, protože se jedná o nejsilnější části. Dejte však pozor, aby se teploměr nedotýkal kosti. Kosti mají totiž vyšší teplotu než maso, což by mohlo výsledek měření zkreslit. Pro případ že máte v plánu péct maso v celku, doporučujeme také přečíst: Jak dlouho trvá upéct kuře v grilu Big Green Egg?

Měření vnitřní teploty masa při pečení v grilu Big Green Egg

pečení uvnitř grilu big green egg

  • Vpichovací teploměry
  • Digitální teploměry 
  • Bezdrátové teploměry…

Na měření vnitřní teploty masa existují různé druhy teploměrů. Za nás zatím jednoznačně vede bezdrátový teploměr Meater, který Vám všechny potřebné informace o grilovaném mase zasílá přímo do aplikace ve Vašem telefonu. Pokud by Vás informace o této vychytávce zajímali více dopodrobna, přečtěte si recenzi grilovací sondy Meater, kterou pro nás jeden z nadšených zákazníků zpracoval.      

V případě, že budete mít další otázky na Big Green Egg nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.  

1-vnitrni-teplota-masa-pri-peceni-v-big-green-egg
2-vnitrni-teplota-masa-pri-peceni-v-big-green-egg
3-vnitrni-teplota-masa-pri-peceni-v-big-green-egg

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit