Jaké dřevěné uhlí používat v grilu Big Green Egg?

Dobrý den, zatím mám zkušenosti jen s kotlovým grilem, který také funguje na uhlí. Je třeba do Big Green Egg dát nějaké speciální uhlí, když jde o keramický gril?
Ivo H.

Naše odpověď:

jaké uhlí používat v grilu big green egg

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Ať už se jedná o keramické grily Big Green Egg nebo o kotlový gril, vždy doporučujeme používat kvalitní dřevěné uhlí. S ním totiž dosáhnete vyšší výhřevnosti a navíc Vám bude v grilu déle hořet. Gril se díky kvalitním uhlí také dříve rozpálí a nebude produkovat tolik kouře a popelu.      

jaké dřevěné uhlí používat v grilu big green egg

K rozpálení dřevěného uhlí používejte podpalovače bez chemie, které najdete i v naší nabídce. Zde je několik různých variant podpalovačů, které v keramickém grilu můžete použít:        

  • podpalovač z dřevité vlny       
  • podpalovací kostky z dřevěných vláken          
  • elektrický rozpalovač   
  • rozpalovací komín

My v GrilyKrby nejraději používáme elektrický rozpalovač Looftlighter, se kterým uhlíky v zapálíte během několika málo minut. Rozpalovač stačí přidržet u uhlíků a až začnou mít uhlíky, u kterých hlaveň rozpalovače držíte, místy oranžovou barvu, rozpalovač oddalte, ale stále miřte stejným směrem, aby se uhlí ještě více nažhavilo. Tímto způsobem nažhavte uhlí grilu na třech různých místech. Stačí když ta žhavá místa budou vypadat stejně jako na obrázku níže, o zbytek uhlí se již postará vzduch, který do grilu pustíte skrze jeho průduchy. Až bude gril u Vás doma, můžete si přečíst, Jak poprvé zapálit Big Green Egg, abyste věděli jak na to.

jaké uhlí používat v grilu big green egg

V případě, že budete mít další otázky ohledně keramických grilů Big Green Egg nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

1-jake-uhli-pouzivat-v-big-green-egg
2-jake-uhli-pouzivat-v-big-green-egg
3-jake-uhli-pouzivat-v-big-green-egg

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit