Jaké palivo se používá v grilu Big Green Egg?

Dobrý den, jaké palivo máme pořídit do keramického grilu Big Green Egg, aby gril správně fungoval?
Petr B.

Naše odpověď:

dřevěné uhlí do grilu big green egg

Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. V keramických grilech Big Green Egg se jako palivo používá dřevěné uhlí. Doporučujeme vybírat kvalitní dřevěné uhlí o velkých kusech. Nejlepší je samozřejmě používat originální dřevné uhlí Big Green Egg. Nicméně jsou i jiní výrobci dřevěného uhlí, kteří vyrábějí uhlí srovnatelné kvality. 

Dřevěné uhlí vhodné do grilu Big Green Egg:        

  • Servis Les dřevěné uhlí GASTRO Marabú          
  • Servis Les dřevěné uhlí Gastro         
  • Weber dřevěné uhlí     
  • Uhlí White Quebracho Grill Fanatics  

rozpalování uhlí v grilu big green egg

Výběr dřevěného uhlí doporučujeme nepodcenit především kvůli delší a vyšší výhřevnosti. Díky tomu dosáhnete v grilu vyšších teplot a nebudete muset tak často přikládat. Dalším bonusem je kratší doba rozpálení grilu. Kdybyste si nevěděli rady, jak keramický gril rozpálit, doporučujeme Vám přečíst si článek: Jak rozpálit gril Big Green Egg na nejvyšší teplotu? Dalším bonusem je že s kvalitním uhlí gril nebude produkovat tolik kouře, což jistě oceníte jak vy, tak vaše okolí.

dřevěné uhlí v grilu big green egg

Servis Les dřevěné uhlí Gastro    

V případě, že budete mít další otázky ohledně keramických grilů Big Green Egg nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

1-jake-palivo-se-pouziva-v-big-green-egg
2-jake-palivo-se-pouziva-v-big-green-egg
3-jake-palivo-se-pouziva-v-big-green-egg

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit