Je možné používat udírnu Borniak UW-70 na balkoně?

Dobrý den, je udírna Borniak UW-70 vhodná pro domácí uzení a je možné ji používat na balkóně panelového domu? Děkuji za odpověď
Karel J.

Naše odpověď:

Dobrý den Karle, děkujeme za otázku. Analogová udírna Borniak UW-70 je vhodná pro domácí využití a je navržena tak, aby byla bezpečná pro styk s potravinami. Její vnější plášť je vyroben z odolného aluzinkového plechu, zatímco vnitřní části jsou z nerezové oceli. Udírna má izolovanou udící komoru a generátor kouře se zásobníkem na dřevěnou štěpku, který je možné regulovat a umožňuje uzení až 10 kg masa. Součástí balení jsou i další příslušenství jako ochlazovač kouře, udící štěpka a různé háčky a rošty​​.

udírna borniak UW-70

Pokud jde o bezpečnostní aspekty používání udírny Borniak na balkoně, je to podobné jako u grilu. Při správném používání by nemělo hrozit žádné bezpečnostní riziko. Nicméně, udírna může běžet delší dobu a lehce kouřit, což může být problém v těsném sousedství, jako je ve Vašem případě panelový dům. Je dobré sousedy před začátkem upozornit, aby neměli například pověšené čerstvě vyprané prádlo nebo zrovna nevětrali. Někteří naši zákazníci řeší potenciální problémy se sousedy tím, že je pozvou na uzené pochoutky. Je důležité zvážit, zda Vás sousedi mohou tolerovat a jestli neexistují domovní pravidla nebo místní nařízení, která by použití udírny na balkoně zakazovala.

udírna borniak uw-70

V případě, že budete mít další otázky ohledně udíren nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.  

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit