Je součástí udírny Borniak UW-70 propojovací roura k chladiči?

Dobrý den, má udírna Borniak UW-70 v balení propojovací rouru k chladiči?
24.09.2021 Petr T.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Ano, balení obsahuje nejen propojovací trubku, ale i samotný ochlazovač kouře. Ochlazovač jednoduše připojíte ke generátoru kouře, následně s udírnou ho za pomoci zmíněné propojovací trubky. Generátor kouře samotný totiž při použití v udírně přidá několik desítek stupňů navíc. Ochlazovačem kouře tento efekt co nejvíce zmírníte. Je ovšem možné, že požadované teploty v udírně dosáhnete i tím, že prostě nezapnete topnou spirálu uvnitř udírny. To znamená, že v tu chvíli jediným zdrojem tepla v udírně bude generátor kouře. Kdybyste se tímto způsobem nedostali na požadovanou teplotu, teprve až pak doporučujeme zapojení ochlazovače kouře.

Generátory kouře, které jsou používány v elektrických udírnách Borniak a v kanadských udírnách Bradley, využívají k tvorbě kouře piliny, nebo štěpky, které je třeba během uzení postupně doplňovat.  

generátor kouře udírny Borniak

Zásobník na štěpky generátoru kouře pro udírnu Borniak UWDS-150 Simple digitální

Piliny a štěpky se během uzení spalují v topné spirále, a generují žádaný kouř. U obou dvou značek existuje mechanismus, v tomto případě je to rotující spirála, který postupně automaticky odebírá palivo ze zásobníku a posouvá ho dále do udírny. Již použité štěpky, či piliny pak odpadávají do misky, která je umístěna na dně udírny.

generátor kouře

V případě, že budete mít další otázky ohledně udíren nebo grilů, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit