Je udírna Borniak Simple vybavena zvukovým signálem?

Dobrý den, zakoupili jsme si u Vás nový model udírny Borniak – Simple. Chci se zeptat, zda mě při dosažení požadované teploty uvnitř udící komory udírna upozorní, abych nemusela u udírny sedět a čekat než se na požadovanou teplotu nahřeje. Děkuji za radu.
12.01.2021 Zdena W.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Při dosažení požadované teploty uvnitř komory udírny Vás bohužel elektrická udírna Borniak Simple neupozorní zvukovým signálem. Na displeji udírny Borniak však v každém okamžiku vidíte aktuální teplotu v udírně a časem pro Vás nebude problém odhadnout, jak dlouho bude nahřátí udírny na Vámi požadovanou teplotu trvat. Číslice na digitálním displeji svítí jasnou červenou barvou, jsou velká a dobře čitelná i z větší dálky jak ve dne tak i v noci.

displej udírny borniak Simple

Všechny nové modely udíren Borniak Simple jsou vybavené zvukovou signalizací, která ale slouží pouze jako bezpečnostní prvek. Při běžném uzení a správné údržbě udírny tento zvukový signál NIKDY neuslyšíte. Proč tam tedy je? V případě, že v udírně často udíte je třeba ji udržovat v čistotě, ať už z hygienických důvodů, ale také z důvodů bezpečnostních. Důležité je především pravidelně čistit odkapový plech ve spodní části udírny.  V nejkrajnějším případě může nastat situace, kdy se rozžhavené piliny dostanou do mastného plechu s tukem a tím dojde ke vzplanutí ohně v udírně.  Jakmile se v komoře udírny zvýší teplota nad maximální dosažitelnou teplotu, uslyšíte onen nepříjemný zvukový signál, který Vás na nebezpečí upozorní. Je pak třeba okamžitě udírnu vypnout z elektřiny a dávat velký pozor při otevírání dvířek udírny. Takže závěrem – pravidelně čistit udírnu!

komora udírny Borniak Simple

Záleží na typu udírny, který vlastníte. U udíren Borniak UWD Simple je maximální dosažitelná teplota uvnitř komory udírny 120 °C. V případě, že se teplota dostane pře 125 °C rozezní se bezpečnostní zvukový signál. U udíren Borniak BBD Simple je maximální dosažitelná teplota 150 °C a zvukový signál se rozezní při překročení teploty přes 155 °C.

Nicméně při pravidelné údržbě vnitřní komory udírny se této nepříjemné situace nemusíte obávat. Jedná se pouze o pojistku, kdy Vás udírna upozorní, že Vám uvnitř hoří mastná špína.  

V případě, že budete mít jakékoliv další otázky ohledně udíren nebo uzení, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.  

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit