Lze litinovou pánev Lodge použít na indukční desce?

Dobrý den, bude fungovat litinová pánev Lodge 30 cm na indukční plotně? Děkuji.
23.09.2021 Zdeňka M.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Ano, veškeré litinové nádobí lze použít na indukční desce. Litinové nádobí má dokonce tu vlastnost, že jej můžete používat na jakémkoliv zdroji tepla, vyjma mikrovlnných trub. Litinovou pánev Lodge můžete vložit do grilu, nebo do otevřeného ohně a nic se jí nestane.

Spousta kuchařů využívá litinové pánve k zapékání jídla. Hodí se to především v případech, kdy část surovin je třeba upravit na pánvi a samotné zakončení jídla se odehrává v troubě. Díky použití litiny zašpiníte pouze jednu pánev. V ostatních případech byste museli využití více kusů nádobí. Pozor, ale aby byla pánev celá z litiny. Pokud by například rukojeť pánve byla vyrobena ze dřeva nebo z jiného materiálu, není možné ji takto univerzálně využívat, samozřejmě pokud se nejedná o materiál podobného rázu, jako litina.

litinová pánev lodge na grilu Big Green Egg

Litinová pánev Lodge 30 cm na keramickém grilu Big Green Egg

Pro případ, že by Vám nevychovala pánev kvůli dlouhému držáku, máme v nabídce litinovou pánev s dvěma krátkými madly od německého výrobce litiny Petromax. Pokud máte zájem o další litinové nádobí, tak stačí zapátrat v kategorii Litinové nádobí a rošty na webových stránkách www.grilykrby.cz.

litinová pánev lodge na plynovém grilu

V případě, že budete mít další otázky ohledně litinových pánví nebo jiného příslušenství, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit