Proč je udírna Borniak BBDS-N-150 těžší než udírny Borniak BBDS-150 Simple?

Dobrý den, v čem spočívá rozdíl v hmotnosti udírny Borniak BBDS-N-150 oproti udírně Borniak BBDS-150 Simple? Na první pohled udírny vypadají stejně.
Ondřej V.

Naše odpověď:

Dobrý den, Ondro, děkujeme Vám za dotaz. Nový model udírny Borniak BBDS-N-150 je skutečně o celá 3 kg těžší než předešlý model Borniak BBDS-150 Simple. Celková váha nové udírny je tedy 35 kg. Váhový rozdíl mezi udírnami je hlavně z důvodu lepší izolace udírny. 

udírna borniak bbds-nt-150

Udírna Borniak BBDS-N-150

V čem liší model udírny Borniak BBDS-N-150 od původního?

Za pozornost u nového modelu udírny pak určitě stojí i schodovitý tvar deflektoru na odkapávající tuk. Díky konstrukci plechu tuk a šťáva z masa lépe stékají do misky s vodou, což Vám ušetří práci s čištěním udírny. Udírna je, jak už jsme zmínili, také lépe izolovaná než starší modely. To znamená nižší spotřebu elektřiny.

Aby udírna držela teplotu co nejlépe, jsou dvířka vybavena silným magnetem, který je napevno přichytí k tělu udírny. Po obvodu dvířek je pak gumové těsnění zabraňující úniku tepla a kouře. Vzhledem ke kvalitnímu zpracování izolace je udírna méně náchylná k teplotním výkyvům, a tedy i k tvorbě dehtu. 

deflektor udírny borniak

V případě, že budete mít další otázky ohledně udíren Borniak nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně uzení a grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit