Kempingové grily 

Kempingové grily

Jezdíte rádi na výlety? Chcete po dlouhém pracovním týdnu vypnout v přírodě? Chystáte se na horský trek či na ryby? V tom případě sebou jako parťáka potřebujete správný gril nebo vařič. Protože jak se říká, láska prochází žaludkem, a není nad to si po rodinné túře udělat dobré občerstvení.

Kempingové a turistické grily jsou drobným odvětvím grilů. Tento typ grilu se vyznačuje rychlým náběhem výkonu, většinou lehkou vahou, kompaktními rozměry či chytrou konstrukcí, která má za následek snadnou manipulaci, pohodlné přenášení a rychlý transport.

Kempingové grily nabízí široké možnosti použití i dle vhodného paliva. Do kempu pod stan na uhlí pro správnou atmosféru praskajícího dřeva.  Na trek malý lehký přenosný plynový vařič, do karavanu plynový dvou plotýnkový hořák.  Tyto plynové grily se připojují na plynovou kartuši. V případě karavanu můžeme gril připojit i na klasickou plynovou lahev.

na stránku

Podle čeho vybrat kempingový gril?

Gril Campingaz Attitude

Na tuto poměrně jednoduchou otázku, existuje o trochu komplikovanější odpověď. Při výběru kempingového grilu je potřeba zvážit více faktorů, mezi něž patří např: velikost grilu, konstrukce, palivo atd. Další rozhodujícím faktorem je místo určení. Do kempu si přeci jen vybereme něco pohodlnějšího a většího než na vysokohorský trek.

Velikost kempingových grilů

Pojďme si to trochu rozebrat. Velikost grilu v kategorii kempingových grilu je všeobecně malá, nicméně i tady je potřeba přemýšlet jaká velikost grilu bude pro Vás ta nejideálnější. Na ryby nám stačí menší skládací gril, do karavanu využijeme klidně i dvou plotýnkový vařič. Nemluvně o kempech či trecích. Vždy je potřeba se zamyslet nad tím, kolik mám místa v autě či batohu, pro kolik lidí a kde budeme grilovat.

Konstrukce kempingových grilů

Kempingový gril Campingaz

Konstrukce kempingových grilu je nejčastěji skládací, nebo přenosná. Přenosný gril bývá větších rozměrů, který ovšem pohodlně strčíme do auta, vybalíme v kempu a na konci dovolené ho zase naložíme. Skládací gril je oproti tomu menší, lehčí, snaží při přepravě díky dobře vymyšleným patentům a možnostem rozložení. Ideální parťák, pokud jedete na ryby, nebo pod stan. Na tomto výletě určitě oceníte velikost grilu. Nenechte se ovšem zmást po jednoduchém rozložení tento gril nabídne stejný komfort v přípravě jídla jako ostatní grily.

Palivo

Plynová kartuše Campingaz

Všechny tyto grily z naší nabídky jako palivo využívají plyn, pro připojení používáme malé plynové kartuše. Kartuše máme v klasických velikostech. Kartuše propichovací 190 g je jednorázová a nedá se vyjmout, dokud nebude plyn spotřebovaný. Kartuše se závitem 240 g a 450 g je díky ventilu možné používat vícekrát. U větších přenosných grilů lze připojit menší 2 kg nebo 5 kg plynovou láhev.

Kempingový vařič na cesty jak stvořený

Kempingový vařič Campingaz

Posledním mohykánem nám zůstávají cestovní plynové vařiče, tento typ pohodlně složíte skoro do kapsy. Velmi praktické řešení je složení a umístění do ešusu, kam se při troše umění tetrisu vejde i plynová kartuše. Tento typ Vám ušetří kupu místa v případě, že se rádi pohybujete po svých s batohem na zádech. U těchto vařičů je důležité za jak dlouho zvládnout přivést k varu jeden litr.

Plotýnkový vařič

S kempováním je neodmyslitelně spjaté i cestování a pro Ty z vás, kteří si užíváte cestu v karavanu je plotýnkový vařič nepostradatelnou součástí výbavy. Plotýnky se dají umístit do již hotových Vašich zástaveb, dají se přenést z karavanu pod markýzu. Protože na čerstvém vzduchu maso hned více voní a přeci ještě lépe chutná. Výhodou převážně bývá že tyto vařiče mývají více plotýnek. Dvě plotýnky jsou dneska takový neřečený standard, ale dají se sehnat i tří a čtyř plotýnkové vařiče, což umožnuje oddělenou přípravu různých pokrmů.

Grilovací plocha

Základem grilu je grilovací plocha neboli rošt, která by už dnes měla být výhradně nepřilnavá. Osobně mám vyzkoušenou litinu a nedám na ni dopustit. Litina velmi dobře akumuluje a vede teplo, maso se na ní téměř okamžitě zatáhne a zůstane krásně šťavnaté. Pro snadné čištění a nepřilnavý povrch bývá litina ještě opracována smaltováním.    

Příslušenství pro kempingové grily

Jak již bylo řečeno o pár řádků výše mezi hlavní příslušenství a věcí kterou nesmíte s sebou zapomenout se považuje plynová kartuše, která nám celý gril pohání. Tyto kartuše mívají standardizované rozměry i připojovací závit, proto by neměl být problém sehnat novou v případě, že Vám stávající dojde.  V našem sortimentu najdete vše, co souvisí s kempingovým grilováním. Základní výbavu tvoří rukavice, a grilovací náčiní. Doplňky jsou rozmanité a každý si může vybírat. Za zmínku určitě stojí mřížka na ryby, díky které se vám kůže z ryb nebude připalovat k roštu. Jak je známo ve zdravém těle zdravý duch. Grilovaná zelenina je opravdu výtečná. A jelikož celý tento článek souvisí s cestováním nesmíme opomenout chladící tašky. Nikdo z nás by nebyl rád, kterou můžeme využít pro přenos již ugrilovaného jídla, nebo nápoje. Určitě nikdo z nás nechce, aby mu po cestě maso začalo nevábně zelenat a vonět.