K čemu uvnitř plynového grilu Campinaz slouží plech, který byl v balení?

Dobrý den, prosím vás, k čemu slouží plech na fotce a jak pasuje do plynového grilu Campingaz? Přijde mi, že ho není kam dát.
28.07.2022 Ladislav V.

Naše odpověď:

rozptylovač tepla u grilu campingaz

Zdravíme a děkujeme za otázku. Na Vámi zaslané fotografii je vyfocený kryt hořáků pro plynové grily Campingaz. Předpokládám, že jste si ke grilu koupil Campingaz set na rožnění. Na fotce je právě jeden z krytů hořáků, který je součástí tohoto setu. Kryt se ovšem používá jen na určité typy grilu.

Plynové grily, na které lze použít kryt hořáků viz. foto:

  • plynové grily kategorie Campingaz Select        
  • plynové grily kategorie Campingaz Premium     
  • plynové grily Campingaz Onyx

Pokud vlastníte gril z těchto kategorií, bude kryt hořáků pasovat. Pokud vlastníte grily 3 Series a 4 Series Classic, v balení setu na rožnění naleznete podobné kryty hořáků, které budou pro Váš gril. Výrobce Campingaz dává do balení setu pro rožnění veškeré komponenty, které jsou potřebné k různým modelům grilů. Je tedy naprosto jisté, že Vám po instalaci spousta součástek zbyde. 

Jak se kryt nasazuje na hořák grilu Campingaz?

Zmíněné grily nemají kryty hořáků v základní výbavě, protože pro tento účel mají speciálně upravený litinový rošt. Za normálních okolností jich tedy při grilování není třeba. Při použití rožně se ovšem počítá i s možností, že rošt během rožnění sundáte, aby grilované maso mělo více místa. Až budete mít litinový rošt sundaný, položte kryt nad hořák. V čelní a zádní stěně vany grilu jsou mále výstupy, které slouží právě pro umístění krytu nad hořáky.

kryty hořáků grilu campingaz

Co se zbylým obsahem balení?

Jak jsme již zmínili výše, set je určen pro více kategorií grilů Campingaz a je tedy tomu přizpůsoben i obsah balení.

Součástí setu je:         

  • 1x jehla o délce 77 cm + nástavec na jehlu, který jehlu v případě potřeby prodlouží až na 94 cm         
  • 2x dvojité vidlice pro zachycení kuřete či pečeně, které se dají v případě potřeby posunout      
  • 1x elektromotor na 230 V       
  • 2x kryt na hořáky grilů Campingaz Classic (u grilů s tálem – hořáky pod tálem zakryjeme rozptylovači tepla)    
  • 4x kryt na hořáky Blue Flame (pro grily Select, Premium a Onyx)        
  • připojovací plechy pro uchycení na příslušný gril - je tedy možné, že některé součástky nevyužijete, protože jsou v balení jen proto, aby šlo rožeň použít i na jiném typu grilu.  

set na rožnění u grilu campingaz

set pro rožnění u grilu campingaz

V případě, že budete mít další otázky ohledně grilů Campingaz nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

1-k-cemu-slouzi-plech-v-grilu
2-k-cemu-slouzi-plech-v-grilu
3-k-cemu-slouzi-plech-v-grilu
4-k-cemu-slouzi-plech-v-grilu