Kam odtéká tuk a šťáva z masa z grilovací desky u grilů Campingaz?

Dobrý den, rád bych si pořídil gril s litinovou grilovací deskou na grilování zeleniny a hamburgerů. Jen mi úplně není jasné, kudy a kam odtéká tuk a šťáva z masa. Mohli byste mi prosím dát nějaký tip na gril s grilovací deskou?
17.08.2022 Radim V.

Naše odpověď:

grilovací deska campingaz

Dobrý den, Radime. Grilovací desky mají jeden nebo více otvorů, kterými tuk a vypečená šťáva odtéká do okapových misek umístěných pod vanou grilu. Po grilování můžete zbývající tuk setřít stěrkou a desku následně umýt. Tady je dobré dát pozor, z čeho je grilovací deska vyrobena. Litinové nádobí nedoporučujeme mýt v myčce nádobí. 

litinová deska plancha

Plynové grily Campingaz s grilovací deskou

Grilovací deska je buď v základním balení grilu, nebo si ji můžete ke grilu dokoupit. Zde je seznam grilů Campingaz, u kterých je deska již v balení: ·        

Grilovací deska Plancha lze použít do většiny grilů, takže pokud se Vám líbí zrovna ten, který grilovací desku nemá, tohle je řešení. I když Vám nepůjde Planchu vyměnit za rošt, lze ji použít tak, že ji na grilovací plochu položíte. Dejte si však pozor na to, aby zbylou část plochy netvořil grilovací tál nebo jiná deska.

grilovací deska campingaz

V případě, že budete mít další otázky ohledně grilů Campingaz nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

1-jak-odteka-tuk-a-stava-z-masa-z-grilovaci-desky
2-jak-odteka-tuk-a-stava-z-masa-z-grilovaci-desky
3-jak-odteka-tuk-a-stava-z-masa-z-grilovaci-desky