Zahradní grily 

Zahradní grily

Grilování představuje celosvětově jeden z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších způsobů úpravy jídla a zahradní gril jako takový patří do základní výbavy stále většího počtu českých a slovenských domácností z malých i velkých měst a obcí. A protože preference lidí při výběru ideálního grilu, jsou různé, naše zahradní grily vychází vstříc potřebám všem typům grilovacích nadšenců. Máte rád velké rodinné grilovačky se spoustou lidí? Potřebujete zahradní gril aspoň pro 15 lidí? Není problém, vyberte si z naší nabídky luxusních zahradních grilů Genesis II.  Chcete gril s přídavnou pracovní deskou, kterou byste mohli při grilování využívat k odkládání ingrediencí a různých grilovacích pomůcek? Potom by se vám mohl líbit náš zahradní gril Performer Deluxe s pevnou pracovní deskou nebo Performer Original se sklápěcím stolečkem. V naší prodejně Weber World Vladeko máme zkrátka zahradní grily pro každého.

Jak vybrat zahradní gril na dřevěné uhlí

Dříve než přistoupíte ke koupi zahradního grilu, položte si nejprve několik jednoduchých otázek. Například jak často chcete grilovat? Pro kolik lidí chcete grilovat? Jaký okruh jídel chcete grilovat a samozřejmě, kolik peněz chcete do nového grilu investovat, apod. Nejdříve se podíváme na zoubek zahradním grilům na dřevěné uhlí, poději si řekneme i to, jak vybrat plynový zahradní gril.

Zahradní grily na kuřata musí mít vysoký poklop

Pokud například plánujete, že budete grilovat nejen pro sebe, ale i pro své přátelé, zaměřte svou pozornost na zahradní grily a udírny o průměru 57 centimetrů, které disponují velkými grilovacími rošty a vysokými poklopy, takže na nich lze připravit velké porce jídla třeba i pro 15 lidí najednou. Potrpíte si na grilovaných kuřatech? V tom případě budete potřebovat některý z našich velkých zahradních grilů na dřevěné uhlí, jako je třeba Master-Touch GBS nebo Performer Deluxe a Original. Grily na kuřata totiž musí mít vysoký poklop, pod který by se kuře vešlo, ať už napíchnuté na otáčecí špíz či posazené do speciálního stojanu na drůbež. Pokud grilujete jen příležitostně a povětšinou jen něco jednoduchého, tak vás plně uspokojí zahradní grily Compact Kettle, nebo Bar-B-Kettle. Máte-li vyšší grilovací ambice, vyberte si takový zahradní gril, který je vybaven GBS roštem a je na něm možné používat speciální příslušenství Weber GBS. Díky tomu si na svém zahradním grilu připravíte třeba pizzu, guláš, vaječnou omeletu, sladké palačinky nebo lívance.  

Jak vybrat plynový zahradní gril

S výběrem plynového grilu je to trochu jinak. Nejjednodušší modely zahradních grilů na plyn totiž začínají na vyšším standardu než zahradní grily na uhlí, takže už jenom samotným zájmem o plynový gril dáváte najevo, že to s grilováním myslíte vážně a máte vyšší ambice než si jednou za 3 týdny na chatě ugrilovat pár plátků masa a nějakou tu klobásu. Máte rádi vše po ruce a neradi při grilování někam odbíháte? Zaměřte se na zahradní grily na plyn Genesis II LX, které mají pod grilovací vanou skříňku s dvoukřídlými dvířky, do které se vejde spousta grilovacího náčiní a dalších pomůcek, takže při grilování máte vše pěkně na dosah ruky. Zvládáte víc věcí najednou? Potom by vám mohly vyhovovat plynové grily s bočním hořákem, na kterém si můžete při grilování steaků paralelně připravit báječnou omáčku nebo oblíbenou přílohu. Dříve, než si vyberete nový zahradní gril na plyn, zohledněte také velikost své zahrady, aby se vám tam nový gril vůbec vešel. Například plynové zahradní grily Genesis II se šesti hořáky nejsou žádní drobečkové a potřebují pro pohodlné používání poměrně dost místa, na druhou stranu plynový gril Spirit se dvěma hořáky není tak prostorově výrazný a krásně se vejde i do malých zahrádek.