Proč není součástí udírny Borniak koupené v Polsku ochlazovač kouře?

Dobrý den, minulý týden jsem si v Polsku koupil udírnu Borniak UW-150, kterou máte také v nabídce. Je v pořádku, že součástí udírny nebyl ochlazovač kouře? Vy udírnu dodáváte včetně ochlazovače?
 Tomáš B.

Naše odpověď:

Dobrý den, Tomáši, děkujeme Vám za dotaz. Prodejci běžně k udírnám ochlazovač kouře nedávají. My ho však některým modelům udíren Borniak dáváme jako dárek.

Udírny Borniak s ochlazovačem kouře:       

ochalzovač kouře borniak

Pokud byste měl o ochlazovač kouře Borniak k Vaší udírně zájem, můžete si ho objednat na našich stránkách. Vyrábí se v aluzinkovém a nerezovém provedení, můžete si tedy vybrat přesně ten, který se bude provedením hodit k Vaší udírně - ve Vašem případě by to byl tedy ochlazovač aluzinkový. 

Uzení s ochlazovačem kouře doporučujeme hlavně těm, kteří nedokážou při uzení studeným kouřem dosáhnout dostatečně nízké teploty i po vypnutí topné spirály. To, nakolik se kouř v přístroji ochladí, je závislé na venkovní teplotě, protože teplotní změna probíhá právě v rouře ochlazovače, která funguje jako spojka s udírnou. Čím více rouru natáhnete tím bude trasa kouře delší a bude více času na snížení teploty kouře. Aby bylo uzení co nejvíce efektivní doporučujeme dát ochlazovač do nižší polohy, než je udírna, aby spojovací roura fungovala jako komín.

roura k ochlazovači kouře

V případě, že budete mít další otázky ohledně udíren nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování a uzení, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců. 

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit